MADakademi Buluşmaları 2021: İstanbul’da Kentsel Dönüşüm ve İyilik Hâli

, , ,

MADakademi Buluşmaları’nın yeni dönemdeki ilk etkinliğinde Mekanda Adalet Derneği’nin halk sağlığı uzmanlarının danışmanlığında hazırladığı “İstanbul’da Kentsel Dönüşüm ve İyilik Hâli” başlıklı raporu tanıtılacak. Tanıtım etkinliği 23 Ekim Cumartesi günü 18.00‘de Postane‘de yapılacak.

İstanbul’da kentsel dönüşüm süreçlerinde yaşanan adaletsizliklerin halk sağlığı üzerindeki etkisini “iyilik hâli” kavramı etrafında tartışan rapor, MAD’ın kentsel dönüşüm bölgelerindeki saha çalışmalarında edindiği gözlemler doğrultusunda dönüşüm süreçlerinin farklı boyutlarına ve çeşitli toplumsal gruplar üzerindeki etkilerine değiniyor. Raporu bu bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

Moderatörlüğünü Bahar Bayhan‘ın üstlendiği etkinliğin konuşmacıları, raporun yazarı Öncül Kırlangıç ve danışman ekibi Selma Karabey, İnanç Sümbüloğlu, İlker Kayı ve Fatih Artvinli olacak.

Etkinlik mekânda bulunamayanlar için eşzamanlı olarak çevrimiçi de yayınlanacak. Postane’deki etkinliğe kayıt olmak için aşağıda butana tıklayarak formu doldurunuzKayıt yaptırmayan ziyaretçiler mekâna alınmayacaktır.

Not: Etkinlikte işaret dili tercümesi yapılacaktır.

Etkinlik günü, aşı kartınız (HES kodu sorgulaması) veya 48 saat öncesinden alınmış negatif PCR sonucunuz talep edilecektir. Etkinlik boyunca Covid-19 önlemlerine dikkat edilecektir ve sosyal mesafe korunacaktır.