MAD, Sosyal Fayda İçin Veri Bilimi Programı’nın Paydaşlarından Biri Oldu

TED Üniversitesi Uygulamalı Veri Bilimi Merkezi’nin yürüttüğü Sosyal Fayda İçin Veri Bilimi Programı’nın bu seneki paydaşlarından biri Mekanda Adalet Derneği oldu.  Veri biliminin sosyal etki odaklı kullanılması amacıyla program katılımcıları ile sivil toplum kuruluşlarını/sivil girişimleri bir araya getiren program kapsamında bu dönem geliştirilen projelerden biri, MAD’ın “sahibinden.com’da Yaşanabilir Konut Aramak” başlıklı araştırmasının yenilenmesi üzerine.

Daha önce BM’nin yaşamaya elverişli konut hakkı kriterlerini baz alarak İstanbul’daki kiralık konut stoku analiz edilmişti. Program kapsamında gerçekleştirilen proje ise İstanbul’daki kiralık konut stokuna dair daha detaylı bir analizi mümkün kılıyor ve kullanıcıların da kendi özelleşmiş kriterlerine göre araştırma yapmasına imkân tanıyor.

Projelerin lansmanının da yapılacağı kapanış etkinliği 11 Kasım Perşembe günü 15.00-18.00 saatlerinde gerçekleşecek. Etkinliğe kayıt olmak için: https://tedu.zoom.us/webinar/register/WN_D7y-ITplQVWmOKVh1JGMJw