“Seçim 2023: Sandığın Kent ve Çevre Gündemi” etkinliğine davetlisiniz!

etkinlik posteri.

14 Mayıs Seçimleri öncesi son düzlükte seçim ittifaklarının ve siyasi partilerin kent ve çevre politikalarına politikalarına ilişkin vaatlerini tartışıyoruz!

Mekanda Adalet Derneği’nin hazırladığı “Seçim 2023: Sandığın Kent ve Çevre Gündemi” başlıklı inceleme raporunun tanıtım etkinliği 8 Mayıs Pazartesi günü 18.30’da Postane’de gerçekleştirilecek. Araştırmasını Hülya Çeşmeci’nin yaptığı rapor, 2023 seçim dönemi Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine katılan siyasi partilerin ve kurdukları ittifakların kent ve çevre odağındaki politika önerilerini/vaatlerini, ittifakların mutabakat metinleri ve partilerin seçim beyannameleri üzerinden değerlendiriyor. Rapor, günlük hayatlarımızı şekillendiren kent ve çevre politikalarının fotoğrafını çekerek bu politikaların toplumsal muhalefetin işaret ettiği sorunlara ve çözüm önerilerine ne derece karşılık verdiğini incelemeyi, izlenmesini ve takibini kolaylaştırmayı, politikalara katılım ve tartışma zemini yaratmaya katkı sunmayı amaçlıyor.

Sinan Erensü moderatörlüğünde, MAD ekibinden Bahar Bayhan ve araştırmacı Hülya Çeşmeci’nin katılımı ile gerçekleşecek olan etkinlik MAD’ın ve Postane’nin Youtube kanallarından çevrimiçi yayınlanacak. Etkinlik ücretsiz ve herkesin katılımına açıktır. Çevrimiçi etkinliğe buradaki linkten katılabilirsiniz.