Salgın Sonrası İçin Ekolojik Manifestolar Kitap Olarak Çıktı!

Kitap kapağı. Pembe turuncu renklerde kapağın tamamını kaplayacak şekilde salgın sonrası ekolojik manifestolar yazılmış.

Salgın Sonrası İçin Ekolojik Manifestolar, ekoloji perspektifinden COVID-19 salgınını takip eden dönemi tahayyül eden on iki manifestoyu bir araya getiriyor. Bu yazılar aracılığıyla dönemin gerektirdiği cesur, ekolojik ve demokratik gelecek vizyonunu yakalamayı hedefliyor. Şubat 2021’den başlamak üzere her hafta illüstrasyonlarla birlikte online olarak yaygınlaştırılan bu yazılar, şimdi de basılı olarak Türkçe ve İngilizce dillerinde okuyuculara sunuluyor. 

Bengi Akbulut ekonomik küçülmeyi, Ethemcan Turhan çevre adaleti perspektifini, Gökçe Günel enerji geçişi anlatılarının kısıtlarını, Leila Harris, su hakkının geleceğini, Candan Türkkan gıda egemenliğini, Hilâl Alkan ve Sezai Ozan Zeybek insan dışı varlıkların haklarını, Aslı Zengin kuir müşterekleri, Michael Goldman şehirleşmeyi, Yaşar Adnan Adanalı konut hakkını, Eda Beyazıt sürdürülebilir ulaşım vizyonunu, Ulaş Bayraktar civar demokrasilerini, Evren Balta ise insan güvenliğini anlatıyor.

Yazıların dillendirdiği gelecek tahayyüllerini; Başak Arslan, Dilara Akbal, Uğur Altun, Özgür Can Taşçı, Meltem Şahin, Vardal Caniş ve Bilge Şahin tarafından çizilen illüstrasyonlar yorumluyor. 

Kitabı edinmek için info@mekandaadalet.org adresinden bize ulaşabilirsiniz.