Postane Duvar Açık Çağrı’ya Çıktı!

İstanbul, sosyal ve çevresel etki odaklı çalışmalar ve ortak kültürel üretimler için yeni bir mekan daha kazanıyor. Galata’da yer alan tarihi İngiliz Postanesi’nin yeniden işlevlendirilmesiyle hayata geçen Postane projesinin paydaşları arasında MAD da bulunuyor.

Postane daha adil ve yaşanabilir bir dünya için üretenleri, kültür mirasını koruyup yaşatanları, yenilikçi ve yaratıcı hikayeleri dinlemeyi ve anlatmayı sevenleri bir araya getirmeyi hedefliyor. İçinde zehirsiz gıda yetiştirilen bir teras bahçesi, mutfak ve kafeterya, adil ticaret birimi, ortak çalışma alanları, kütüphane, multimedya stüdyosu ve çok amaçlı etkinlik salonu bulunuyor.

Binanın tarihi giriş salonunda yer alan büyük bir duvar, sanatçılarla dayanışma amacıyla ayrıldı. Belli aralıklarla yenilenecek ve belli temaları olan açık çağrılarla sanatçısını arayacak Postane Duvar projesinin ilk teması ‘Hayat Ağacı’. Bu tema, Postane’nin kurucu vizyonu olan ‘merkez ağaç’ kavramı etrafında şekillendi: Krizler çağında köklerinden güç alarak ayakta duran, etrafına hayat saçan, içinde bir ekosistem barındıran ama daha büyük bir ekolojinin parçası olduğunun da farkında; bu iddia ile hem güncel hem kendi zamanını üreten bir mekan.

Açık çağrı için son başvuru tarihi 7 Haziran 2021.

Satın alma ödülü 15000 TL.

İletişim ve teslim adresi: info@postane.co

Çağrı metninin tamamı ve detaylı bilgi için görsele tıklayabilirsiniz.

Postane İstanbul Instagram Hesabı