PANEL:

JES’ler, Çevre Adaleti ve Yavaş Şiddet

MAD + BAYETAV

JES’ler, Çevre Adaleti ve Yavaş Şiddet - MAD + BAYETAV

Fotoğraf: Onur Temel

MAD ve BAYETAV olarak ortaklaşa hazırladığımız “JES’ler, Çevre Adaleti ve Yavaş Şiddet” başlıklı panel 25 Mayıs Cumartesi günü, 14:00 – 15:30 saatleri arasında Aydın’da gerçekleşiyor! Etkinlikte BAYETAV’dan Bülent Şık ve MAD’dan Duygu Dağ, 2023 yılı boyunca yürüttüğümüz Büyük Menderes Havza Çalışması’nı jeotermal enerji odağında ele alacaklar.

MAD ve BAYETAV olarak 2023 yılı boyunca Büyük Menderes Havzası’nda kapsamlı bir çalışma yürüttük. Şubat ve Nisan aylarında gerçekleştirdiğimiz saha çalışmaları ile başlayan süreçte bölgede yaşayanlar, sivil toplum temsilcileri, uzmanlar ve kamu aktörleri ile görüşerek bölgenin ekolojik ve sosyal dönüşümü ile veriler toplama fırsatı bulduk. Büyük Menderes Havza Çalışması sonucunda çeşitli yayın ve üretimler ortaya çıktı:

25 Mayıs’ta Aydın’da gerçekleştireceğimiz panel etkinliğinde ise 2023 yılı boyunca MAD + BAYETAV ortaklığıyla yürüttüğümüz çalışmamızın çıktılarını Bülent Şık (BAYETAV) ve Duygu Dağ’dan (MAD) dinleyeceğiz. Etkinlikte havza çalışmasından ürettiğimiz belgesel videoları, uzman görüşlerinin derlendiği gazeteyi, harita, yazı, fotoğraf ve videolardan oluşan web sitesini ve Bülent Şık’ın hazırladığı raporu sizlerle paylaşacağız. Çalışmalarımızı aktardıktan sonra etkinliği izleyicilerin yorum ve sorularını aktarabileceği bir soru-cevap oturumu ile sonlandıracağız.

Etkinlik öncesi organizasyonel düzenlemeleri yapabilmek için katılımcılardan aşağıda bağlantısı yer alan Katılım Formu’nu doldurmalarını rica ediyoruz.