“Kentlerde İyilik Hâlini Sağlamak İçin Rehber İlkeler” Raporu Tanıtım Etkinliği

‘’Kentlerde İyilik Hâlini Sağlamak İçin Rehber İlkeler’’ başlıklı raporumuzu 2 Mart 2024 Cumartesi günü kamusal bir etkinlik ile tanıttık!

Tarih & Saat: 2 Mart 2024,  16.00 – 18.00
Yer: Postane (Bereketzade Mah. Camekan Sk. No: 9, Galata – Beyoğlu/İstanbul)
Konuşmacılar:Ayça Yüksel, Bahar Bayhan, Fatih Artvinli, İlker Kayı, Kumru Çılgın, Selma Karabey
Moderatör: Sena Nur Gölcük
Katılım: Herkese Açık, Ücretsiz, Kayıt Gerekli

Hollanda Krallığı Büyükelçiliği’nin MATRA Programı desteğiyle hazırladığımız “Kentlerde İyilik Hâlini Sağlamak İçin Rehber İlkeler” başlıklı raporumuz yayımlandı. Rapor, 2024 Yerel Seçimi öncesinde kent politikalarının toplum sağlığı ve iyilik hâli üzerindeki etkisine dikkat çekmeyi amaçlıyor; iyi olmanın politikasını tartışmaya ve savunuculuğunu yapmaya davet ediyor. Rapor hakkında ayrıntılı bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Fotoğraflar: Onur Temel & Alp Şerif Besen

Raporu 2 Mart 2024 Cumartesi günü 16:00 – 18:00 saatleri arasında Postane’de, herkesin katılımına açık olarak gerçekleşen bir etkinlik ile tanıttık. Etkinlikte, raporun yazarı Ayça Yüksel ile birlikte MAD ekibinden Bahar Bayhan ve proje danışmanları Fatih Artvinli, İlker Kayı, Kumru Çılgın ve Selma Karabey konuşmacı olarak yer aldılar. MAD ekibinden Sena Nur Gölcük’ün moderatörlüğünü üstlendiği etkinlikte raporun hazırlık süreci, amaçları, araştırma süreci, bulguları ve iyilik hâli odağında ortaya koyduğu rehber ilkeler ele alındı.

Etkinliğimiz Postane’de fiziksel olarak gerçekleşti ve YouTube kanalımızda canlı olarak yayınlandı. 

* Etkinliğimizde işaret dili tercümesi yapılacaktır.

Bu etkinlik Hollanda Krallığı Büyükelçiliği’nin MATRA fonu ile desteklenen “Right to the City and Well-Being Policies for Fairer Local Government” başlıklı proje kapsamında düzenlenmektedir. İçeriğinin sorumluluğu Mekanda Adalet Derneği’ne aittir. Hollanda Krallığı Büyükelçiliği’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.