DERE TEPE BÜYÜK MENDERES
Paneli Gerçekleşti!

Mekanda Adalet Derneği (MAD) ve Bir Arada Yaşarız Eğitim ve Toplumsal Araştırmalar Vakfı (BAYETAV) işbirliğiyle gerçekleştirilen Büyük Menderes Havza Çalışması’nın saha gözlem ve izlenimlerinin paylaşıldığı Dere Tepe Büyük Menderes paneli 4 Kasım, Cumartesi günü Bayetav Sanat‘ta gerçekleşti.

BAYETAV’dan Bülent Şık ve MAD’dan Cemre Kara’nın kolaylaştırıcılığında gerçekleşen panelde Ulubey Çevre ve Doğal Yaşamı Koruma Derneği’den Arslan Civan, Avdan Platformu’ndan Hatice Kocalar ve Germencik Çevre ve Doğa Derneği’nden Dr. Metin Aydın‘ın konuşmacı olarak yer aldılar. Konuşmacılar Büyük Menderes Havzası’ndaki madencilik ve enerji odaklı faaliyetlerin yol açtığı çevresel yıkımı, bu yıkımdan olumsuz etkilenen kişilerin deneyimlerini, yıkımın failleri ve yerel çevre mücadelelerinin detaylarını ele aldılar.

Panelimiz ‘Kendisinden doğup kendisine dönen’ sergisi kapsamında gerçekleşti. Sergiyi 25 Şubat’ a kadar Bayetav Sanat’ta ziyaret edebilirsiniz.

Sergi:'Kendisinden doğup kendisine dönen' - Panel: Dere Tepe Büyük Menderes

Panel oturumunun video kaydını çok yakında paylaşacağız. Panel ve sergi ile ilgili en güncel gelişmelerden haberdar olmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

MAD: InstagramTwitterYouTubeFacebookLinkedin
BAYETAV: InstagramTwitterYouTubeFacebook