beyond.istanbul “Mekânda Adalet ve ATIK” Sayısının TANITIM ETKİNLİĞİ 13 Mayıs’ta!

beyond.istanbulun 15’inci ve yeni sayısı “Mekânda Adalet ve Atık” çıkıyor! Atık konusuna politik ekoloji perspektifinden yaklaşan sayıyı 13 Mayıs’ta yüz yüze gerçekleşecek tanıtım etkinliğinde konuk editör ve yazarları ile birlikte konuşacağız.

  • Başlık: Mekânda Adalet ve Atık
  • Tarih: 13 Mayıs 2024 Pazartesi 
  • Saat: 18:30-20:00
  • Moderatör: Sedat Gündoğdu
  • Konuşmacılar: Bediz Yılmaz, Lara Şarlak*
  • Yer: Postane (fiziksel) + YouTube (çevrimiçi)

* Konuşmacılardan Lara Şarlak etkinliğe katılmayacaktır.

beyond.istanbul "Mekanda Adalet ve Atık"

Kapak Tasarımı: Fol Studio

beyond.istanbul’un, Sedat Gündoğdu’nun konuk editörlüğünde yayımlanacak yeni sayısı “Mekânda Adalet ve Atık”ı, sayıya yazılarıyla katkıda bulunan Bediz Yılmaz ve Lara Şarlak’ın katılımıyla 13 Mayıs’ta herkese açık bir etkinlikte tanıtıyoruz. Etkinlikte, konuşmacılarla beraber atığın mekânsal bağlamını ve politik ekolojisini farklı boyutlarıyla ele alacağız.

13 Mayıs 2024 Pazartesi günü 18:30’da Postane’de başlayacak etkinliğin moderasyonunu sayının konuk editörü Sedat Gündoğdu gerçekleştirecek. Etkinlikte “Gündelik hayatın bir parçası hâline gelen atığın görünen ve görünmeyen etkileri neler? Sömürgecilikle atığın nasıl bir ilişkisi var? Atığın modern hayattaki yeri nedir?” gibi sorular ekseninde atığın mekânsal bağlamını ve politik ekolojisini konuşacağız. beyond.istanbul’un 15. sayısı olan “Mekânda Adalet ve Atık”ın yazarlarından Bediz Yılmaz’la “bokun” ekolojisine, Lara Şarlak’la İsrail’in Filistin üzerindeki apartheid rejimini aratmayan uygulamalarının bir parçası olarak çöp sömürgeciliğine yakın plandan bakacağız.

Postane, Galata, İstanbul’da yüz yüze gerçekleşecek etkinliğimiz aynı zamanda YouTube kanalımızda canlı olarak yayınlanacak.

Etkinlik öncesi organizasyonel düzenlemeleri yapabilmemiz için katılımcılarımızdan aşağıda bağlantısı bulunan Katılım Formu’nu doldurmalarını rica ediyoruz.

beyond.istanbul “Mekânda Adalet ve Atık” sayısını, tanıtım etkinliğini takip eden süreçte Postane Dükkân (Galata), Frankeştayn Kitabevi (Karaköy), İmge Kitabevi (Kadıköy) ve Pandora Kitabevi’nden (Harbiye + Çevrimiçi Sipariş) temin edebilirsiniz.

“Askıda Etkinlik” kapsamında mekân sağlayan Postane’ye teşekkür ederiz.